В уряді хочуть посилити вимоги до інтернет-магазинів


В уряді хочуть посилити вимоги до інтернет-магазинів

Голова Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа пропонує на законодавчому рівні посилити вимоги до інтернет-магазинів, які здійснюють свою діяльність на території України, що дозволило б контролюючим органам блокувати сайти в разі фіксації порушень.

“Вважаю, що там, де є кричущі порушення, треба застосовувати максимально жорсткі санкції, аж до блокування доменних імен. Відповідні законодавчі ініціативи зараз нами розробляються”, – розповів голова Держспоживслужб.

За словами Лапи, близько половини скарг громадян належать до сфері інтернет-торгівлі. У споживачів нерідко виникають претензії до якості реалізованих товарів і послуг, виникають проблеми з поверненням продукції, у придбаних товарів відсутнє гарантійне обслуговування і т. д. При цьому задовольнити скарги споживачів у даній сфері дуже важко.

“Є якась юридична або фізична особа, яка адмініструє сайт, є інша особа, яка здійснює реалізацію продукції, третя особа здійснює доставку. Тому добитися захисту своїх прав дуже складно, але ми працюємо в цьому напрямку”, – пояснив голова відомства.

Він зазначив, що в сфері інтернет-торгівлі є кілька базових вимог, яких магазини повинні дотримуватися. Наприклад, на сайті обов’язково повинно бути зазначено назву юридичної особи, що здійснює реалізацію продукції. У такому випадку споживачі зможуть звернутися в контролюючі органи і добиватися захисту своїх прав.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua