Мінекономрозвитку дав прогноз щодо інфляції на першу половину 2017 року


Мінекономрозвитку дав прогноз щодо інфляції на першу половину 2017 року

Міністерство економічного розвитку і торгівлі прогнозує інфляцію на рівні 7% у першій половині 2017 року. Відповідний прогноз міститься в аналітичному матеріалі, опублікованому на сайті відомства.

“У першому півріччі 2017 року очікується продовження тенденції помірного підвищення цін (близько 7% у червні 2017 року порівняно з груднем 2016 року), що обумовлено сезонністю і суттєвим розширенням платоспроможного попиту населення, а також збільшенням акцизів на алкогольні напої, вплив яких ще буде відчуватися в наступні місяці”, – йдеться в аналітичному матеріалі.

При цьому основними ризиками підвищення інфляції в найближчі місяці експерти Мінекономрозвитку називають підвищення світових цін на продовольчу продукцію, збільшення енергетичних витрат в економіці, а також відновлення негативних інфляційних очікувань населення на тлі “м’якої” девальвації гривні.

Як повідомлялося, інфляція в Україні в березні 2017 року порівняно з березнем 2016 року прискорилася до 15,1%, порівняно з лютим 2017 року – до 1,8%. З початку року (порівняно з груднем 2016) зростання споживчих цін в Україні прискорилося до 3,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування