Ощадбанк vs Приватбанк: Мінфін ще не придумав, що робити з конкуренцією двох держбанків


Ощадбанк vs Приватбанк: Мінфін ще не придумав, що робити з конкуренцією двох держбанків

Акцент розроблюваної стратегії державних банків буде поставлений на вирішенні питання конкуренції між фінансовими установами, і насамперед ПриватБанком і Ощадбанком (обидва Київ), повідомив глава Міністерства фінансів Олександр Данилюк.

“У нас Ощадбанк конкурує з ПриватБанком. Я не можу критикувати менеджмент одного і другого банку за те, що вони конкурують: вони комерційні структури, конкурують за клієнтів, і це абсолютно нормально. Але найчастіше у такій конкуренції банки забувають про економічну ефективність, обмеженість в капіталі, необхідність узгоджувати свої рішення з можливостями. Адже основна мета комерції – це отримання прибутку, а не відвести клієнтів у конкурента собі в збиток… Це ключова проблема, яку потрібно вирішити, оскільки тут держава може втратити великі гроші”, – сказав він.

За словами Данилюка, Міністерство зараз розглядає всі можливі варіанти, яким чином можна було б вирішити це питання.

“Я хочу, щоб був проведений серйозний аналіз перед тим, розроблювану стратегію формалізувати і озвучувати. Я ставлюся до цього дуже серйозно, оскільки, коли ти володієш 50% банківської сфери, то вартість помилки величезна”, – пояснив він.

Міністерство при цьому вважає недоцільним об’єднання двох структур. Водночас, беручи до уваги потенційні втрати від конкуренції підконтрольних державі банків, Мінфін допускає, що продаж одного з них може виявитися менш збитковим при поточному незначному попиті, ніж утримання.

“Якщо не можемо зараз продати, то давайте думати, як обмежити контрпродуктивну конкуренцію. Стратегія повинна зробити так, щоб такої неефективної конкуренції не було. Інакше за “змагання” держбанків буде платить бюджет. І, чесно кажучи, набридло платити”, – сказав голова Мінфіну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua
Опитування