"Газпром" і європейські компанії нададуть кредит на газопровід в обхід України


"Газпром" і європейські компанії нададуть кредит на газопровід в обхід України

На будівництво газопроводу “Північний потік-2” від Росії до Європи в обхід України “Газпром” і його європейські партнери виділять бридж-кредит (короткостроковий, на три роки) на загальну суму 6,65 мільярдів євро. Втіленням проекту займеться компанія Nord Stream 2 AG.

“Угоду підписали 30 квітня. Термін дії кредитування – до кінця 2019 року. Ставка складе 6%, агент з кредиту – Glas Trust Corporation Ltd. Це проміжний кредит, його буде надано до того, як Nord Stream 2 AG зможе залучити проектне фінансування”, – йдеться в повідомленні.

Nord Stream 2 AG планує побудувати газопровід довжиною 1,2 тисячі кілометрів по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну. Маршрут пройде вздовж газопроводу “Північний потік”. В цілому проект оцінюється в 9,5 мільярда євро.

Наприкінці квітня “Газпром” погодив схему фінансування з європейськими компаніями-учасниками проекту: Shell, Uniper, Wintershall, Engie і OMV. П’ять європейських компаній зобов’язуються надати довгострокове фінансування в обсязі 50% від загальної вартості проекту, або 4,75 мільярда євро. Спочатку передбачалося, що партнери разом з “Газпромом” стануть акціонерами проектної компанії Nord Stream 2 AG, а основний обсяг фінансування (70%) дадуть банки. Але в липні 2016 року польський антимонопольний регулятор не дозволив західним компаніям увійти в проект, і довелося змінити схему фінансування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua