Японія має намір переглянути "мирну" статтю Конституції – Абе


Японія має намір переглянути "мирну" статтю Конституції – Абе

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе має намір внести зміни в конституцію й закріпити статус Сил самооборони країни. Про це Абе заявив газеті Yomiuri Shimbun.

За словами Абе, він має намір внести положення про Сили самооборони Японії в так звану “мирну” статтю конституції, згідно з якою Японія відмовилася від створення збройних сил та участі у воєнних конфліктах. Він також зазначив, що не має наміру змінювати або скасовувати мирні положення 9-ої статті.

Готова підтримати ініціативу прем’єра правляча Ліберально-демократична партія Японії. “2020 рік, коли в країні пройдуть Олімпійські та Паралімпійські ігри, треба використати як можливість для переродження Японії. Хотів би, щоб 2020 рік став роком вступу в силу нової Конституції”, – додав Абе.

Відзначимо, що діюча конституція Японії набула чинності 70 років тому, і відтоді поправки до неї не вносилися. “Мирна” стаття була розроблена під час американської окупації після Другої світової війни, відповідно до цієї статті Японія відмовляється від участі у воєнних конфліктах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua