Григоришин розповів, що може забезпечити Україні енергетичну незалежність


Григоришин розповів, що може забезпечити Україні енергетичну незалежність

Український бізнесмен Костянтин Григоришин вважає необхідним перехід українських споживачів на електричні теплопостачання.

«Електрика прогресивніша, оскільки, по-перше, потрібні тільки дві складових інфраструктури – електричні мережі і водопостачання. Тобто ми економимо на інвестиціях в теплові і газорозподільні мережі », – сказав Григоришин.

Він нагадав, що Німеччина ухвалила стратегію за 20 років повністю перейти на електричне теплопостачання.

«По-перше, вам треба до оселі вести на одну інфраструктуру менше – досить електрики і води. По-друге, перевага електрики в тому, що її набагато простіше регулювати, а це приводить до суттєвої економії, не менше 30%. По-третє, втрати в електромережах набагато менші, ніж у теплотрасах. В електромережах 5-6% в розвинутих країнах, 20% в Україні, в теплотрасах ж в Україні до 50%, і навіть якщо зробити ідеально, то буде 30%», – сказав бізнесмен.

Він зазначив, що для реалізації цього проекту необхідні інвестиції в обленерго для модернізації підстанцій.

«Проблема не у мережах усередині самих будинків, а в підстанціях, тобто в обленерго, тому що їхні потужності не призначені для того, аби всі раптом взяли і 3 кВт собі включили, – ось тоді все зупиниться», – сказав Григоришин.

Відповідно до його розрахунків, протягом 10 років треба в мережі інвестувати близько $7 млрд, щоб перевести підстанції на триступеневу модель і вирішити проблему низьковольтних мереж.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua