276
Смарагд Стотсбері вагою 34 карата був проданий за $1 млн
— Світ
Відомий смарагд Stotesbury Emerald був проданий на аукціоні коштовностей sotheby’s в Нью-Йорку за $1 млн, повідомляється на сайті Diamonds.net.
Камінь вагою 34,4 карата оцінювався в $800 тисяч – $1,2 млн.
Смарагд виняткової якості спочатку належав представниці відомої родини американських гірничорудних магнатів Евелін Уолш Макніл – вона носила його разом з діамантом “Зірка Сходу” вагою 94,8 карата. Потім він перейшов до знаменитого ювеліра П’єра Картьє в обмін на блакитний діамант “Надія”. У 1926 році ювелір включив його в набір смарагдових прикрас для Єви Стоутсбері, на честь якої він тепер називається.
У 1971 році він був проданий на аукціоні, вже у складі зробленого Гаррі Вінстоном персня з діамантами, і відтоді не міняв власника.
Крім смарагду, на аукціоні, що пройшов у вівторок, були продані дві діамантові сережки за $5,3 млн, і ще три камені вартістю вище ніж $1 млн. Усього виручка склала $29 млн, 85% лотів були розкуплені.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною
Також за темою
ТОП-7 місць у світі, які будуть «найгарячішими» для туристів у 2026 році (фото)
В Грузії водіїв штрафуватимуть за надмірний шум
ТОП-10 мільярдерів світу із найбільшими прибутками у 2025 році
13 найкращих європейських напрямків для зимової подорожі
Найкраще місто Європи для зустрічі Нового року
8 бюджетних гірськолижних курортів Європи
