Стало відомо, коли в Чорнобильській зоні запустять сонячну електростанцію


Стало відомо, коли в Чорнобильській зоні запустять сонячну електростанцію

Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в інтерв’ю Громадському, наприкінці минулого року було оголошено про збір заявок від інвесторів на будівництво сонячних електростанцій в Зоні відчуження. “До 1 березня ми… отримали понад 50 заявок. Зараз проводимо підготовчу роботу по старту цих проектів”, – сказав Семерак.

За його словами, потенціал Чорнобильської зони дозволяє дати можливість реалізувати всі ці заявки.

“Чорнобильська станція мала чотири енергоблоки, а планувалося в радянські часи побудувати аж 12. Мережі, які будувалися, були досить потужними. Я думаю, що ми можемо, при правильній організації роботи забезпечити інтерес всіх інвесторів, які прийшли”, – сказав міністр.

За його оцінками, мова йде про виробництво в межах 2,5 тисяч МВт електроенергії. “Це величина, співмірна з двома енергоблоками атомних електростанцій”, – додав міністр.

Також Семерак розповів, що перший проект відновлюваної сонячної енергетики на території Чорнобильської зони вже почали реалізовувати. “Сьогодні можемо говорити про першу приватну інвестицію в цю зону. Це невелика сонячна станція, яка вже будується. Це український інвестор”, – повідомив міністр.

Міністр сподівається, що очікувати запуск і отримання першої “зеленої” енергії з Чорнобиля можна буде “вже в першому півріччі цього року”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua