В Україні державу вважають ворогом бізнесу 28% представників МСБ (опитування) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні державу вважають ворогом бізнесу 28% представників МСБ (опитування)

30.04.2017, 21:00Казна та Політика
860
Представники малого і середнього бізнесу відзначають поліпшення ділового клімату в Україні: відповідний індекс в 2016 році зріс до +0,06 +0,01 в 2015 році (за шкалою від -1 до +1), свідчать результати Щорічної оцінки ділового клімату 2016”.
“Індекс покращився на 5 процентних пунктів. Це мало, але це позитивна тенденція”, – констатувала координатор аналітичного компоненту програми USAID ЛЕВ, виконавчий директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Оксана Кузяків.
Згідно з результатами дослідження, низький попит став основною перешкодою для розвитку МСБ в 2016 році. Він витіснив на друге місце “несприятливу політичну ситуацію”, яка була основною завадою в 2015 році.
Оптимізм МСБ щодо найближчих планів зріс, тоді як темпи його зростання відносно дворічних планів незначно знизилися. Це свідчить про те, що часу для “відкладання” реформ не залишилося, пояснила О.Кузяків.
Як повідомила експерт програми USAID ЛЕВ, молодший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вікторія Беспалько, середня вартість дотримання регуляторних вимог у 2016 році зменшилася: підприємства малого і середнього бізнесу витрачали в середньому 27,412 тис. грн на ведення бізнесу легально проти 29,761 тис. грн роком раніше. Однак, враховуючи скорочення середнього розміру підприємств, регуляторне навантаження на одного працюючого дещо зросло.
Як підкреслила О.Кузяків, майже кожен другий представник МСБ (44% опитаних) вважає, що для ведення бізнесу важливо підтримувати неформальні відносини з представниками хоча б одного органу влади (найчастіше називалися представники Державної фіскальної служби і місцевих органів влади). При цьому тільки 14% МСБ сприймають державу як свого партнера. Разом з тим 58% МСБ вважають державу першою завадою або обмеженням бізнесу, 28% МСБ – ворогом бізнесу.
Крім того, експерт програми, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ірина Федець зазначила, що підприємства МСБ скоротили темпи звільнення персоналу: в середньому одне підприємство в 2016 році скоротило двох співробітників, тоді як роком раніше – п’ять.
За даними дослідження, на кожну жінку-керівника підприємства МСБ припадає троє чоловіків. Середній вік ФОПів становить 39 років, що на вісім років нижче середнього віку керівників підприємств-юросіб – 47 років.
Учасниками опитування стали 1,851 тис. представників сектора МСБ України.
Дослідження проводиться щорічно з метою відстеження змін.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас