Європейські компанії профінансують "Північний потік-2" на 50%


Європейські компанії профінансують "Північний потік-2" на 50%

Європейські енергетичні компанії Engie (французька), OMV (австрійська), Royal Dutch Shell (англо-голландська), Uniper і Wintershall (обидві – німецькі) нададуть Nord Stream 2 AG довгострокове фінансування в обсязі 50% від вартості “Північного потоку-2”.

У понеділок, 24 квітня, Nord Stream 2 AG і європейські партнери підписали угоди про фінансування “Північного потоку-2”, повідомила прес-служба “Газпрому”.

“П’ять європейських компаній зобов’язуються надати довгострокове фінансування в обсязі 50% від загальної вартості проекту, яка на даний момент оцінюється в 9,5 млрд євро. Внесок кожної з компаній складе 950 млн євро. Єдиним акціонером проектної компанії Nord Stream 2 AG залишиться “Газпром”, – йдеться в релізі компанії.

“Фінансові зобов’язання європейських компаній підкреслюють стратегічну важливість проекту “Північний потік-2” для європейського газового ринку, сприяння конкурентоспроможності, а також середньострокової та довгострокової енергетичної безпеки, особливо в умовах прогнозованого зниження внутрішньоєвропейського видобутку”, – заявили в “Газпромі”.

Як повідомлялося, раніше західні компанії відмовилися фінансувати будівництво “Північного потоку-2”, і витрати “Газпрому” на реалізацію мали збільшитися в 2 рази до $1 млрд 750 млн.

Нагадаємо, в грудні Швеція відхилила запит російського “Газпрому” про оренду території порту острова Готланд для зберігання труб для будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Раніше постпред РФ при ЄС Володимир Чижов заявив, що вважає нереальними перспективи побудувати обхідні газопроводи “Турецький потік” і “Північний потік-2” до 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з НАК “Нафтогазом України”. Відповідно, так само нереальним є і припинення транзиту російського газу через Україну в найближчі роки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua