0 800 307 555
0 800 307 555

Військкомати починають шукати призовників по-новому


Військкомати починають шукати призовників по-новому

Військкомати приступили до виконання вимог закону про єдиний реєстр військовозобов’язаних, щоб уникнути хаосу в разі мобілізації. За новими правилами, всі паперові дані повинні бути перенесені на цифрові носії.

У районних військових комісаріатах досі припадають пилом десятки, а то й сотні тисяч особових справ призовників. Тонни архівних документів піднімали і перебирали вручну в 2014 році, коли почалася війна. Щоб зрозуміти, хто і на яких спеціальностях може захищати країну, працювали понаднормово, проте якісний відбір фахівців все одно виявився неможливим – дані були неточні, а деколи їх не було взагалі.

Фахівці пояснюють, що при старій системі пошук навіть декількох сотень солдатів окремої спеціалізації розтягувався на кілька днів, тому що у військкомати треба було зателефонувати, а там вже знайти картки, перевірити актуальність інформації про здоров’я, роботу, адреси резервістів тощо. Під час війни це занадто багато часу, переконують ініціатори змін. Нові правила базуються на практиці реєстрів у багатьох країнах світу і мають на меті спростити пошук кандидатів у війська.

Експерти вказують і на ще одну складову – корупційну. Якщо працівники військкомату були зацікавлені у “зникненні” карток військовозобов’язаних, то електронний реєстр збереже всі дані незалежно від того, відпрацював корупціонер свій хабар чи ні. Крім того, існування електронної системи могло б зберегти інформацію про призовників на окупованих територіях Криму і Донбасу, яка зараз фактично втрачена разом з паперами, що залишилися на тих землях.

Комп’ютерна система має кілька ступенів захисту даних і доступу до них. Повноцінний старт роботи заплановано на 2019 рік. Однак фахівці вже зараз прогнозують, що насправді для цього знадобиться ще більше часу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua