Електроенергетика Саудівської Аравії стане відновлюваною на 10%


Електроенергетика Саудівської Аравії стане відновлюваною на 10%

Протягом шести років Саудівська Аравія планує добитися того, щоб виробляти 10% електроенергії за допомогою відновлюваних джерел. Про це заявив міністр енергетики королівства Халід аль-Фаліх. Країна, яка є найбільшим у світі експортером нафти, також буде продавати технології, пов’язані з отриманням відновлюваної енергії, за кордон, сказав міністр.

Міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх заявив про «30 проектів, які повинні бути реалізовані для того, щоб до початку наступного десятиліття 10 ГВт потужностей припадали на відновлювані джерела енергії. Мова йде про використання енергії сонця і вітру. За словами чиновника, ці проекти можуть обійтися в суму від 30 до 50 мільярдів доларів.

В даний час практично все енергозабезпечення країни залежить від нафти або природного газу, але вже через 6 років ситуація помітно зміниться, вважає міністр. «Частка відновлюваної енергії до 2023 року буде становити 10% від загального обсягу електроенергії в королівстві», — сказав Халід аль-Фаліх. «Ми прагнемо, щоб королівство в середньостроковій перспективі перетворилося на державу, яка розробляє, виробляє і експортує передові технології виробництва відновлюваної енергії», — зазначив він.

В рамках плану по переходу до відновлюваних джерел енергії офіційно відкрито тендер на будівництво першої сонячної електростанції потужністю 300 МВт. У список потенційних підрядників увійшла 51 компанія, в основному це зарубіжні організації, які також будуть брати участь у конкурсі на будівництво вітроелектростанції потужністю 400 МВт. У четвертому кварталі 2017 року буде запущений ще один проект з будівництва вітроелектростанції, за яким підуть нові проекти, пов’язані з виробництвом сонячної енергії, сказав чиновник.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua