Влада Італії розраховує, що країна зможе стати газотранспортним хабом для всієї Європи


Влада Італії розраховує, що країна зможе стати газотранспортним хабом для всієї Європи

Створення газового хаба в Італії збільшить ліквідність європейського ринку, що в кінцевому підсумку приведе до зниження цін на газ в регіоні і підвищить гнучкість поставок, вважають аналітики.

Влада Італії розраховує, що в майбутньому країна зможе стати газотранспортним хабом для всієї Європи. Раніше в цьому місяці Італія, Ізраїль, Кіпр і Греція підписали протокол про наміри щодо будівництва газопроводу протяжністю близько 2,2 тис. км, який з’єднає ізраїльське родовище газу Левіафан з Грецією та Італією.

Реалізація цих проектів забезпечить постачання газу з родовища Левіафан в Італію, що підвищить ліквідність та конкурентоспроможність ринку країни, відзначає аналітик European Policy Centre в Брюсселі Марко Джулі.

Додаткові поставки газу в Італію забезпечить Азербайджан через споруджуваний Транс-Адріатичний газопровід (TAP), який з’єднує Грецію, Албанію і Адріатичне море на півдні Італії.

Крім того, Італія зможе постачати газ в Центральну і Східну Європу в 2018 році завдяки проекту Snam, оператора національної газотранспортної мережі, що передбачає створення потужностей для забезпечення реверсивних потоків газу на трьох інтерконекторах.

Нова стратегія міністерства енергетики Італії передбачає збільшення потужностей з регазифікації СПГ в країні, а також будівництво нових газосховищ.

“І ті і інші потужності, як для регазифікації, так і для зберігання, необхідні, якщо ви хочете створити реальний газотранспортний хаб, оскільки вони підвищують гнучкість системи”, – заявив М. Джулі в інтерв’ю Interfax Natural Gas Daily.

Найбільші італійські енергокомпанії – Eni і Snam – підтримують розвиток газового хаба в країні.

Реалізований Snam проект передбачає встановлення потужностей для забезпечення реверсивних потоків газу на трьох інтерконекторах – у місті Гріс на кордоні Італії зі Швейцарією, Таврізіо на кордоні з Австрією і Гориції на кордоні зі Словенією.

Компанія розраховує завершити проект, який забезпечить сукупну пропускну здатність газопроводів у розмірі 40 млн кубометрів на добу, до жовтня 2018 році.

Глава Snam Марко Алвера виступає за збільшення потужностей для зберігання СПГ в Італії, зазначаючи, що його компанія буде рада інвестувати в такі проекти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua