Справа на $144 млн: "Татнєфть" подала до лондонського суду позов проти України


Справа на $144 млн: "Татнєфть" подала до лондонського суду позов проти України

“Татнєфть” подала клопотання до Арбітражного суду Москви і Високого суду правосуддя Лондона про примусове виконання арбітражного рішення від 29 липня 2014 року, згідно з яким Україна зобов’язана виплатити компанії $144 млн, повідомляє прес-служба “Татнєфті”.

“Клопотання були подані ПАТ “Татнєфть” у Високий суд правосуддя – відділення королівської лави, комерційний суд у Лондоні – і в Арбітражний суд міста Москви. Підставою для винесення арбітражного рішення на суму $144 млн ($112 млн плюс відсотки на поточну дату) стало порушення Україною двосторонньої угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій між Росією і Україною і позбавлення ПАТ “Татнєфть” його акціонерної частки у найбільшому в Україні Кременчуцькому НПЗ”, – йдеться в прес-релізі.

“Татнєфть” нагадує, що 30 березня 2017 року аналогічне клопотання про примусове виконання було подано в США (Федеральний окружний суд округу Колумбія).

“Незважаючи на неодноразові вимоги ПАТ “Татнєфть”, а також незважаючи на публічну заяву УТН (“Укртатнафта – Ред.), яка вже перебувала під контролем (Ігоря – Ред.) Коломойського, що вона відшкодує Україні витрати, пов’язані з оплатою сум, присуджених арбітражем, Україна відмовляється виконувати арбітражне рішення. Таким чином, подані клопотання про приведення у виконання арбітражного рішення, направлені на примус України до виконання своїх міжнародних зобов’язань”,- йдеться в прес-релізі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua