Рік роботи ProZorro: Скільки вдалося заощадити Україні на держзакупівлі


Рік роботи ProZorro: Скільки вдалося заощадити Україні на держзакупівлі

1 квітня 2016 року почав діяти закон України «Про публічні закупівлі». Саме з цього дня всі органи виконавчої влади, а також держмонополії зобов’язали проводити свої закупівлі через Систему публічних електронних закупівель ProZorro.

За даними за березень 2015 — березень 2016 року, до початку «обов’язкового» періоду ProZorro було проведено майже 74 тис. процедур з очікуваною вартістю близько 15 млн грн і економією всього 1,2 млн грн.

За період з квітня 2016 року по квітень 2017 року, всі показники роботи електронної системи зросли в десятки, а іноді і в сотні разів, а замість мільйонів — фігурують вже мільярди.

За вказаний період найактивнішим держзамовником виявився «Київський метрополітен», який трохи не дотягнув до 1,5 тис. оголошених тендерів. Причому він проводив як дрібні, так і досить значні закупівлі.

Прикладом останньої є будівництво ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції Сирець до житлового масиву Виноградар. Очікувана вартість торгів була майже 150 млн, але за підсумками аукціону вдалося заощадити близько 10 млн грн. Це була найбільша закупівля замовника. Також у 24,7 млн обійшовся капітальний ремонт станції Лівобережна. Інші тендери були зі значно меншими бюджетами.

В цілому топ-5 організаторів торгів виглядає наступним чином:

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua