Японська компанія виробляє авіапаливо з водоростей


Японська компанія виробляє авіапаливо з водоростей

Компанія Euglena у партнерстві з японською авіакомпанією All Nippon Airways побудує в місті Йокогама завод, на якому буде щорічно проводитися до 33 000 галонів реактивного біопалива з водоростей.

«Кожен, хто вперше чує цю ідею, каже, що це просто божевілля, — розповів виданню CNN засновник компанії Euglena Міцура Ідзумо. — Однак з точки зору науки і технологій […] це дуже просто».

З порошку висушених морських водоростей можна виробити паливо, яке за своїми хімічними властивостями дуже схоже на гас. Завод, який компанія будує неподалік від двох найбільших японських аеропортів, буде виробляти до 5 барелів «зеленого палива» на день, говорить Ідзумо.

До 2020 року підприємець планує збільшити масштаби виробництва у чотири рази, а також відкрити ще одну фабрику з переробки водоростей. Тим не менш, навіть такого обсягу буде недостатньо, щоб повністю перевести літаки на новий вид палива: екстракт можна буде застосовувати тільки в суміші зі звичайним паливом і для обмеженої кількості рейсів.

Пошуки альтернативи реактивному паливу для літаків ведуться вченими досить давно, бо при його використанні виділяється велика кількість вуглекислого газу. Згідно з останнім дослідженням NASA, найекологічнішим видом біопалива може стати суміш складних ефірів жирних кислот, отриманих з рослинної олії камелії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua