Активи НБУ в ProZorro.Продажі - що це означає для банку і для системи?


Активи НБУ в ProZorro.Продажі - що це означає для банку і для системи?

22 березня 2017 року Національний банк України виставив на продаж перші активи в системі ProZorro.Продажі. Лотів всього сім, це комерційна нерухомість, початкова вартість становить понад 150 млн грн.

Що ж це означає для головного банку країни і для системи?

Національний банк України (НБУ) не можна назвати новачком в системі ProZorro.Продажі, оскільки він був одним з ініціаторів створення і підписантів Меморандуму про створення системи реалізації активів неплатоспроможних банків – разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО ) і Transparency International Україна.

Тому закономірно, що НБУ прийняв рішення продавати майно за тими самими принципами, якими керується система ProZorro.Продажі.

Нацбанк оголосив в системі поки що тільки 7 аукціонів, і вони пройдуть за тією процедурою, яка затверджена і використовується ФГВФО. Перші заведені в ProZorro.Продажі лоти – це комерційна нерухомість в різних містах. Початкова ціна продажу лотів в сумі становить понад 150 млн грн.

Довідка Finance.UA

Система ProZorro.Продажі створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів і підприємців. Її мета – прозора, швидка і ефективна реалізація активів а також запобігання корупції завдяки централізації даних, громадському контролю і розширенню кола покупців.

Прихід Нацбанку в систему і подальший процес реалізації всього майна за її допомогою означає, що за великим рахунком все, що продає державна фінансова сфера, буде зібрано в одному місці. І асортимент доступних для придбання активів істотно розшириться.

При цьому прихід в систему несе користь і для головного банку країни.

Зараз НБУ, відверто кажучи, не дуже мобільна структура (як і багато інших державних установ), адже навіть підписання документів вимагає безлічі підписів і часу.

Але при цьому в Нацбанку розуміють, що, реалізовуючи свої активи через систему ProZorro.Продажі, вони можуть набагато швидше продати майно, яке перебуває у них на балансі і більше заробити завдяки аукціонам.

Всі сім лотів опубліковані, і в них вже можна подавати пропозиції. Варто сказати, що ціни на виставлене на продаж майно найрізноманітніші – від 200 тис. грн до 120 млн грн.

Ганна Теселько, керівник проекту “Публічні аукціони” торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Все, що ми знаємо про:НБУ
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua