Вадим Иосуб: коли торговельна блокада ОРДЛО може вплинути на курс


Вадим Иосуб: коли торговельна блокада ОРДЛО може вплинути на курс

З моменту оголошення торговельної блокади непідконтрольних територій минув вже тиждень. З понеділка стало відомо про перенесення на невизначений термін дати засідання МВФ щодо перегляду програми співпраці, до якого прив’язано виділення чергового траншу кредиту.

І якщо мова на початку йшла про «короткий термін перенесення», який викликаний необхідністю владі України переглянути основні макроекономічні параметри у зв’язку з блокадою ОРДЛО, то зараз вже стало відомо, що засідання Ради МВФ щодо України не значиться в робочому графіку цієї організації до кінця березня.

НБУ вже відзвітував про перегляд прогнозів на поточний рік з урахуванням блокади.

Так, прогноз зростання ВВП на поточний рік знижено з 2,8% до 1,9%, прогноз обсягу міжнародних резервів на кінець року знижено з $21,3 млрд до $20,8 млрд, а прогноз інфляції НБУ залишив без змін – 9,1%. Курс валют Нацбанк традиційно не прогнозує.

Мінфін, у свою чергу, знизив свій прогноз щодо ВВП з 3% до 1,7% внаслідок блокади, і переглянув курс долара з 27,2 до 30 грн.

А як же відреагував на блокаду і відтермінування траншу МВФ валютний ринок?

Якщо говорити коротко, то ніяк. Котирування на різних сегментах ринку (офіційний курс, міжбанк, готівкова валюта) продовжили здійснювати мінімальні коливання навколо позначки 27 грн.

Причому без всяких зусиль з боку НБУ у вигляді валютних інтервенцій.

Про що це говорить? Про те, що в поточній ситуації попит і пропозиція на ринку збалансовані. Валютний ринок має достатню глибину і ліквідність, щоб не бути схильним до паніки. Можна лише припустити, що без останнього негативу долар коштував трохи дешевше, ніж зараз.

Втім, втрата контролю над промисловістю Донбасу призведе до скорочення експорту, обсягу валютної виручки, і як наслідок, до тиску на курс гривні.

Однак, по-перше, почне це проявлятися з певним тимчасовим лагом в один квартал, тобто не раніше травня. А по-друге, у будь-якому випадку мова не йде про якийсь різкий стрибок курсу, скоріше буде спостерігатися поступове зниження гривні, і оцінка Мінфіну 30 грн за долар на кінець року виглядає цілком реалістичною.

Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua