В Україні розікрали п'яту частину кредиту Світового банку


В Україні розікрали п'яту частину кредиту Світового банку

Генеральна прокуратура України розслідує факти розкрадання кредитних коштів в особливо великих розмірах на теренах Івано-Франківської, Чернігівської та Донецької областей.

Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду Києва від 13 січня.

У ході розслідування з’ясовано, що за 2007-2013 роки з метою реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури» в декількох областях України, у тому числі Івано-Франківській, Чернігівській та Донецькій областях, Світовим банком надані кредитні кошти під гарантії уряду України.

Головним виконавцем проекту було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (далі по тексту Мінрегіон). Вказані грошові кошти спрямовувались безпосередньо виконавцю та повинні були використовуватись для здійснення реконструкції та модернізації об’єктів, які належать комунальним підприємствам що здійснюють діяльність у сфері водопостачання та водовідведення.

Однак з метою отримання неправомірної вигоди та розкрадання коштів Світового банку службові особи чотирьох підприємств здійснювали перерахування коштів на рахунки афілійованих транзитних організацій на підставі субпідрядних договорів, укладених за значно завищеними цінами, в деяких випадках роботи взагалі не виконувались.

У подальшому безготівкові кошти переводились у готівку за допомогою підприємств з ознаками «фіктивності» ТОВ «Прайд-Інвест», ТОВ «Агрозембудсервіс», ТОВ «Траф Альянс» та розподілялись між учасниками злочинного групування.

Таким чином, було вкрадено $28 млн. коштів Світового банку, у тому числі $14 млн., виділених для КП «Чернігівводоканал»; $10 млн. – КП «Івано-Франківськекотехпром; $4 млн. – КП «Словміськводоканал».

Нагадаємо, що у кінці 2015 році Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко назвав успішним завершений проект «Розвиток міської інфраструктури» на 140 млн. доларів.

Приклад водоканалу в Чернігові, де розкрадено найбільше грошей, високопосадовець особливо виокремив. Зубко прозвітував, що в рамках проекту реконструйовано 144 насосні станції, 3,56 км водопровідних та 1,55 каналізаційних мереж. Споживання електроенергії на реконструйованих об’єктах скоротилося на 40%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua