Рада НБУ схвалила оцінку діяльності правління в 2016


Рада НБУ схвалила оцінку діяльності правління в 2016

Рада Національного банку схвалила оцінку діяльності правління в 2016 році.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.

28 лютого рада Національного банку в ході засідання заслухала звіт про діяльність правління Нацбанку в 2016 році.

За його результатами рада схвалила оцінку діяльності правління щодо виконання основних засад грошово-кредитної політики в 2016 році і рекомендації правлінню НБУ і уряду України.

“Сьогоднішнє засідання показало, що, незважаючи на фінансово-економічні труднощі нашої держави, Національний банк зміг мобілізувати всі ресурси і виконати головну мету, визначену основними принципами грошово-кредитної політики на 2016 рік”, – зазначив голова ради Богдан Данилишин.

Разом з тим тепер перед Національним банком стоять не менш складні завдання – домогтися цінової стабільності в Україні, стабільності банківської системи та відновлення економічного зростання.

Він нагадав, що в 2015 році падіння реального ВВП склало 9,9%.

Рада визнала, що показник споживчої інфляції в 2016 році був знижений до встановленого цільового рівня, а сам рівень узгоджується з цільовими орієнтирами.

Разом з тим рада констатувала, що в 2016 році тривала банківська криза: протягом року кількість діючих банків скоротилася з 117 до 96.

Націоналізація в кінці 2016 року Приватбанку хоча і сприяла швидкій локалізації проблем найбільшого банку країни, проте сама по собі ще не дозволила їх остаточно вирішити.

Різке погіршення в 2016 році поточного рахунку платіжного балансу (-3,4 млрд доларів у порівнянні з -0,2 млрд в 2015 році) було обумовлено більш ніж триразовим зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами і послугами.

Все це разом з низьким рівнем суверенного рейтингу країни і збереженням її значного зовнішнього боргу обумовлює високу національну залежність від нових зовнішніх позик, перш за все в рамках фінансової програми EFF.

Рада відзначає, що протягом 2016 р. на валютному ринку спостерігалися ознаки певної стабілізації.

Зокрема, істотно сповільнилося курсове знецінення гривні.

Однак через структурні недоліки національної економіки і нестійкість зовнішньої кон’юнктури девальваційні ризики залишаються досить відчутними.

В умовах перевищення пропозиції над попитом Національний банк проводив операції з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів.

Втім, такі операції фактично стримували тенденції зміцнення гривні після епізодів її ослаблення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua