Стало відомо, скільки Україна втратила через фінансову агресію РФ


Стало відомо, скільки Україна втратила через фінансову агресію РФ

Прямі фінансові втрати України в результаті торгової агресії Росії склали близько мільярда доларів, заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами, найбільші втрати торкнулися експорту в Киргизстан і Казахстан. “Найбільші втрати – це експорт в Казахстан і Киргизстан – понад 40% експорту втрачено. Але “зачепило” і інші країни. Якщо все підсумувати, то ми вийдемо на цифру близько одного мільярда доларів прямих втрат. Акцентую вашу увагу саме на тому, що це прямі втрати, тобто тільки від продажу товарів. Але ми втрачаємо і на ринку супутніх послуг у секторі перевезень і логістики. і все це – на тлі падіння промислового виробництва в самій Україні і падіння її експорту в РФ”, – зазначила заступник міністра.

За її словами, російська торгова агресія переслідує відразу кілька цілей.

“Перша – обмежити надходження валютної виручки в Україну, зробивши нас фінансово слабшими. Друга – витіснити український продукт з ринків цих країн, замінивши його російською продукцією. В більшості випадків це дійсно взаємозамінні товари.

Третя мета – дати зрозуміти транснаціональним корпораціям, які мають виробництва як на території України, так і в Росії, що їм слід залишати українську землю, і розвивати виробництво на тій території, яка може забезпечити їм безпроблемний доступ на ринки”, – зробила висновок Микольська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua