0 800 307 555
0 800 307 555

Рада має намір спростити процедуру капіталізації та злиття банків


Рада має намір спростити процедуру капіталізації та злиття банків

Верховна Рада має намір спростити процедуру капіталізації та реорганізації банків.

За прийняття за основу законопроекту №6010 проголосували 235 депутатів при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

Дія законопроекту розрахована до 1 серпня 2020 року.

До цього періоду пропонується скоротити терміни розгляду документів і оптимізувати процедури капіталізації і реорганізації банків шляхом приєднання.

Очікується, що з прийняттям законопроекту термін проведення процедури об’єднання/злиття банків скоротиться з 1,5 року до 3 місяців.

Проектом планується врегулювати питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.

Це дозволить банкам, які не можуть виконати вимоги регулятора щодо капіталізації, залишити банківський ринок без навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Зараз така можливість в законодавстві відсутня.

Проектом пропонується вирішити проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, що приєднується, протягом проведення всієї процедури реорганізації.

Для цього законопроект передбачає: скорочення термінів і виключення окремих існуючих процедур при проведенні процедури приєднання; перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь у приєднанні, з НБУ та іншими державними органами при приєднанні; визначення моменту виникнення правонаступництва за зобов’язаннями банку, що ліквідується.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua