З ВБР намагалися вивести 100 млн грн


З ВБР намагалися вивести 100 млн грн

Державною службою фінансового моніторингу встановлено факт спроби виведення з неплатоспроможного Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) понад 100 млн грн.

Про це йдеться в постанові Печерського районного суду, опублікованій в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Згідно з постановою суду, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами вчинення злочинів посадовими особами державних підприємств залізничного транспорту та ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”.

Посадові особи ПАТ “Всеукраїнський банк розвитку”, всупереч законодавству України, в період з 2012 по 2014 рік кредитували державні підприємства без проведення процедури, встановленої законодавством, за завищеними кредитними ставками і отримували неправомірну вигоду, проводили шахрайські операції з державними цінними паперами та цінними паперами фіктивних товариств, кредитували підконтрольні підприємства без забезпечення за рахунок кредитів, отриманих в Національному банку.

Слідством за сприяння Служби фінансового моніторингу було встановлено, що посадові особи ВБР перерахували 100,64 млн грн з рахунку в ВБР на рахунки в банк “Глобус” і зробили спробу зняття коштів.

На думку слідства, ці кошти є предметом кримінального злочину, а їх фактичним власником – Олександр Янукович (оскільки номінальні власники коштів – працівники ВБР не мають законних доходів, що відповідають обсягам депозитів).

Суд задовольнив клопотання прокуратури і наклав арешт на грошові кошти, розміщені на рахунку в банку “Глобус”, що фігурують в матеріалах кримінального провадження.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ВБР
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua