Знизити ставку прибуткового податку можна вже сьогодні - голова ДФС


Знизити ставку прибуткового податку можна вже сьогодні - голова ДФС

Зниження податку на доходи фізосіб може стати стимулом для детінізації і дозволить наповнити бюджет, вважає голова Державної фіскальної служби Роман Насіров.

“Для детінізації оплати праці (моя особиста думка) ми можемо говорити про зниження ставки ПДФО. Нехай не набагато, але на один процентний пункт так точно. Знижувати можна вже зараз”, – сказав він.

За його словами, детінізацію потрібно стимулювати. “Моя особиста думка, що навіть з існуючим темпом детінізації ми могли б знизити ставку як мінімум до 17%, і в абсолютній цифрі ми зібрали б більше в дохідну частину бюджету через моральний ефект зниження навантаження”, – упевнений голова ДФС. Надалі, на думку Насірова, ставку можна знизити до 15%.

Він також зазначив, що в розробці податкової політики повинно брати участь Міністерство економічного розвитку, оскільки ставки податків, в тому числі, впливають на інвестиційну привабливість і конкурентоспроможність держави.

З 2016 року ставка ПДФО стала єдиною для більшості видів доходів, у тому числі і зарплати, – 18%. При цьому для дивідендів, спадщини (подарунків), доходів від продажу рухомого та нерухомого майна були встановлені окремі розміри ставок. До цього зарплата обкладалася податком на доходи фізосіб для сум менше 10 МЗП за ставкою 15%, для зарплат понад 10 МЗП – 20%, але тільки в частині перевищення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Знизити ставку прибуткового податку можна вже сьогодні - голова ДФС» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua