0 800 307 555
0 800 307 555

Тигр, дискети та французькі запахи: чудові держзакупівлі на ProZorro


Тигр, дискети та французькі запахи: чудові держзакупівлі на ProZorro

Вже понад рік в Україні запущена і успішно працює система державних електронних закупівель ProZorro. За цей час українців не раз дивували незвичайні покупки держвідомств. Свіжий випадок – в січні Сумська мерія спробувала купити… мавпу-капуцина за 50 тисяч гривень. Згодом виявилося, що тварина знадобилася для живого куточка для юннатів. Експерти торгового майданчика Zakupki.Prom.ua, учасники ProZorro, підготували список нестандартних, а іноді і зовсім непередбачуваних закупівель…

ВСЕ ДЛЯ ТВАРИН

Мавпи – не єдина живність, яку намагалися купити через держзакупівлі. Так, зоопарк з міста Мена на Чернігівщині двічі безуспішно проводив тендер на купівлю тигра за 110 тис. грн. Крім того, в зоопарку хотіли купити леопарда, рись і пуму – також безрезультатно (як пояснили нам експерти, ціна на чистопородну тварину стартує від 30 тисяч доларів, а “звичайну” можна купити і за 30 тисяч гривень).

І лише в грудні минулого року змогли придбати рись – за 50 тисяч гривень її продав зоопарку приватний підприємець.

А ось столичний зоопарк в січні вже цього року провів тендер на закупівлю 11 килимків з таймерами для обігріву жаб в тераріумах, які, згідно з ТЗ, “нагрівають субстрат, імітуючи нагрітий сонцем пісок в пустелі”.

За всі диво-коврики замовник виклав 18,8 тис. грн. Також в березні минулого року київський зоопарк набував на е-торгах прилад для відлякування собак за 1 тис. грн. І, нарешті, цирк з Харкова витратив 155 тис. грн на закупівлю м’яса для проведення циркових номерів за участю хижих тварин.

РОБОТИ І ДИСКЕТИ

Інші держвідомства, згідно зі списком закупівель, поспішають йти в ногу з часом. Наприклад, учнів Кропивницького ліцею “Вікторія-П” керівництво зібралося вчити за допомогою… робототехніки! На закупівлю 4 освітніх комплектів установа витратила понад 65 тис. грн.

А драмтеатр ім. І. Франка придбав ноутбук Apple MacBook, вартість якого склала 66 тис. грн (при цьому звичайний ноутбук зараз можна купити і за 15 тис. грн. – Авт.). Правда, підвищеним інтересом до нових технологій можуть похвалитися не всі держструктури.

Наприклад, казначейство тільки в минулому році закупило 40 упаковок допотопних дискет ємністю в 1,44 MB за 4 тис. грн. Притому що зараз вже складно знайти комп’ютер з приводом для таких зберігачів інформації.

ВІСКІ І ГАРМОНЬ

А ось управління справами апарату ВР подбало про комфорт в готелі “Київ” і закупило професійні ароматизатори на 78 тис. грн. Замовник наполягав, що аромати були французького виробництва. Так, для зони ресепшен і тамбура придбали аромат “Біле дерево”, ресторану – аромат “Лимонний пиріг”, зони на 3-му поверсі – “Віскі”, а для туалетів були обрані запахи “Тютюн” і “Сейшели”.

У відділі культури і туризму однієї з райадміністрацій вирішили розважати гостей інакше – купивши більярдний стіл разом з усіма атрибутами (киями, кулями, лампами і крейдою). Очікувана вартість закупівлі становила 25 тис. грн, але провести тендер не вдалося через відсутність пропозицій.

Набагато успішніше пройшла закупівля двох трьохрядних двоголосих баянів “Тульська гармонь”. Старовижівська РДА Волинської області придбала інструменти на 50 тис. грн. Тепер всі культурні заходи в Старовижівському районі проходять з належним розмахом.

Анастасія Свєтлевська, Ірина Крикуненко

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua