0 800 307 555
0 800 307 555

Bloomberg назвав п'ять основних ризиків 2017 року для фінансового ринку


Bloomberg назвав п'ять основних ризиків 2017 року для фінансового ринку

Головними ризиками 2017 року для фінансового ринку є зміцнення долара, невиконання президентом США Дональдом Трампом своїх передвиборчих обіцянок в частині економічних реформ, а також різке підвищення ставок ФРС.

Першою з загроз видання назвало зростання прибутковості казначейських облігацій на тлі поліпшення макроекономічних показників і зростання інфляції в США, яка може значно нашкодити інвесторам в 2017 році, а також збільшити вартість кредитування для компаній, вважає головний інвестиційний директор OFI Asset Management Жан-Марі Меркадал.

“Шансів подорожчати у бондів мало, проте ризики знецінення досить великі”, – сказав Меркадал.

На другому місці опинилося зміцнення долара, яке загрожує стабільності ринків. Зростання курсу американської валюти може зашкодити експортерам США і призвести до зниження темпів прибутків корпоративного сектору, вважає головний інвестиційний директор і співкерівник підрозділи з управління активами Union Bancaire Privee Мішель Лок.

Сильний долар також стане негативним фактором для економік країн, що розвиваються, в такому випадку інвестори можуть вкласти більше коштів в американські активи, побоюючись ослаблення валют ринків, що розвиваються. Зміцнення долара може негативно позначитися на цінах на сировинні товари.

“Тепер небезпека в тому, що різке збільшення прибутковості казначейських облігацій або стрибок курсу долара США можуть створити значні перешкоди для ринків”, – сказав Лок.

Замикає першу трійку вплив політики нового президента США Дональда Трампа на фондові ринки.

В Європі індекс Stoxx 600 Basic Resource, який відстежує в тому числі й деякі найбільші в світі гірничодобувні компанії, зріс за цей період на 20%. У цілому це свідчить про те, що ринок оптимістично налаштований щодо Трампа. Але якщо він не приступить до виконання своїх передвиборних обіцянок, ринки знову можуть опинитися в “ведмежій” території.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua