Стало відомо, чому "молоді" пенсіонери в Україні отримують більше — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Стало відомо, чому "молоді" пенсіонери в Україні отримують більше

Особисті фінанси
3649
В Україні в 2008-му коефіцієнт стажу (показник, який враховують при розрахунку пенсій) збільшили з 1 до 1,35 – старі пенсії не перерахували, а нові стали призначати з урахуванням оновленого показника. У результаті ті, хто вийшов на пенсію пізніше, опинилися у вигіднішому становищі. Журналісти з’ясували, чому “молоді” пенсіонери отримують більше.
Пенсія в Україні розраховується за формулою:
П = Зп * Кс
П – розмір пенсії,
Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсії помножена на коефіцієнт зарплати й страхового стажу).
Кс – коефіцієнт стажу (залежить від стажу)
Коефіцієнт зарплати – співвідношення між виплатою середньої по країні і тією, яку отримував пенсіонер. Від цього коефіцієнта безпосередньо залежить розмір пенсії. Так, якщо, приміром, зарплата за вибраний період у два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт дорівнює 2, якщо на 35% – 1,35.
Крім того, до 2012-го пенсії збільшували на 20% від зростання середньої зарплати по країні – вже кілька років ця норма закону не діє. В результаті, за даними Міністерства соціальної політики, понад 7 мільйонів українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії не менше прожиткового мінімуму. Як пояснює експерт організації “Актуарно-пенсійний консультант” Олександр Ткач, чиновники порахували, що для “актуалізації” пенсій буде достатньо індексувати весь розмір пенсії на розмір інфляції (раніше індексували тільки ту частину, яка знаходиться в межах прожиткового мінімуму).
“З 2012 року осучаснення пенсій припинилося. Це означає, що тим, хто вийшов на пенсію до 2012-го року, фактично заморозили виплати. І люди, маючи чималий стаж роботи і свого часу хороший заробіток, отримують зараз не перераховані пенсії”, – прокоментував ситуацію міністр соцполітики Андрій Рева.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас