0 800 307 555
0 800 307 555

Швейцарія проголосує щодо питання запровадження єдиної ставки податку на прибуток підприємств


Швейцарія проголосує щодо питання запровадження єдиної ставки податку на прибуток підприємств

Уряд Швейцарії пропонує встановити єдину для всієї країни ставку корпоративного податку, щоб припинити практику, при якій різні кантони самостійно визначають розмір податків і можуть використовувати це для залучення міжнародних корпорацій.

Референдум з цього питання відбудеться в неділю, 12 лютого, і поки опитування показують зразкову рівність між прихильниками і противниками реформи.

Відзначається, що швейцарський уряд виніс проект реформи оподаткування на голосування під тиском з боку інших країн, а також влади ЄС.

“Якщо ти не підкоряєшся міжнародним стандартам, ти опиняєшся в чорному списку, – каже голова асоціації бізнесу франкомовній частини Швейцарії Блез Матті. – Комусь це не подобається, але вибору у нас немає”.

“Близько 62 тис. робочих місць в кантоні Женева прямо або опосередковано залежать від міжнародних корпорацій, і якщо у них не буде сприятливого податкового середовища, ми точно втратимо частину робочих місць”, – вважає міністр фінансів кантону Серж даль Буско, прихильник реформи.

У Женеві стандартна ставка корпоративного податку – 24,16%, одна з найвищих в Швейцарії. Разом з тим компанії, що мають пріоритетний статус, в середньому платять всього 11,6%. У разі, якщо швейцарці підтримають реформу оподаткування, всі компанії будуть платити податок за єдиною ставкою – 13,49%.

Противники змін вказують на те, що введення єдиної ставки податку призведе до того, що податки для великих транснаціональних компаній зростуть лише незначно, тоді як податок для звичайних підприємств істотно знизиться, і це негативно позначиться на бюджеті кантонів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua