0 800 307 555
0 800 307 555

Україна застерігає Німеччину щодо газової угоди з Росією


Україна застерігає Німеччину щодо газової угоди з Росією

Голова правління української державної енергетичної компанії «Нафтогаз» Андрій Коболєв не рекомендує уряду ФРН припиняти постачання газу по території України.

У разі очікуваного до 2019 року завершення спорудження балтійського газопроводу Північний потік-2 між Росією і Німеччиною передбачається повне припинення постачання російського газу по українській трубопровідній мережі.

Про це заявив Коболєв виданню Welt am Sonntag.

Україна тоді втрачає на транзитних митах «мінімум два мільярди доларів на рік». А Німеччина, в свою чергу, може бути схильна до шантажу.

“Якщо транзит через Україну зупиниться, Німеччина стане практично єдиною точкою входу російського газу в ЄС”, – зазначив Коболєв.

Таким чином, Німеччина може виявитися “в такій самій ситуації, як і Україна в 2009 році, коли Москва своєрідно вирішила конфлікт – просто закрутила газовий вентиль”.

Нагадаємо, російський “Газпром” – в даний час єдиний акціонер Nord Stream 2 AG – компанії, що здійснює будівництво і експлуатацію нового газопроводу. Однак свою участь в ній розглядають ряд західних енергоконцернів, включаючи Shell, а також німецькі підприємства Uniper і Wintershall.

Зареєстрована в швейцарському Цузі Nord Stream 2 AG вже в найближчі тижні має намір отримати решту дозволів на будівництво другої нитки газопроводу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Опитування
В Контексті Finance.ua