0 800 307 555
0 800 307 555

Порошенко підписав закон про впровадження електронного квитка у міськтранспорті


Порошенко підписав закон про впровадження електронного квитка у міськтранспорті

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті”, який передбачає введення електронного квитка.

Згідно з інформацією на офіційному сайті Верховної Ради, відповідний закон №4121 повернуто з підписом від президента в п’ятницю, 3 лютого 2017 року.

Як повідомлялося, Верховна Рада України прийняла цей закон 17 січня 2017 року. За ухвалення документу у другому читанні і в цілому проголосували 265 народних депутатів.
Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду забезпечить багато економічних переваг. Електронний облік пасажиропотоку на маршрутах громадського транспорту дозволить оцінити реальний оборот грошових коштів і, відповідно, оцінити обґрунтованість тарифів на перевезення і можливість оновлення автопарку перевізника. Крім того, система забезпечить можливість зручної, швидкої оплати та контролю проїзду, а також скоротить час затримки громадського транспорту на зупинках. Це також дозволить впроваджувати різноманітні гнучкі тарифні системи.

Крім того, пропонується визначити терміни введення автоматизованої системи обліку оплати проїзду та електронного квитка, надати повноваження органам місцевого самоврядування впроваджувати автоматизовані системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності і самостійно визначати порядок їх функціонування, а також затверджувати правила користування міським пасажирським транспортом; встановлювати обов’язковість забезпечення пільгових категорій населення електронними квитками в населених пунктах, де запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду; встановити обов’язок для пасажирів реєструвати проїзні документи в населених пунктах, де запроваджено автоматизовану систему обліку оплати проїзду, і адміністративну відповідальність за його невиконання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua