0 800 307 555
0 800 307 555

Кількість легальних компаній з видобутку бурштину досягла 9 - Держгеонадра


Кількість легальних компаній з видобутку бурштину досягла 9 - Держгеонадра

Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) видала 10 нових спецдозволів на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобування бурштину чотирьом підприємствам, в тому числі комунальному підприємству “Волиньприродресурс”.

“В цілому сьогодні є дев’ять підприємств, які законно отримали спеціальні дозволи на користування надрами бурштину, з них чотири нові компанії зайшли на ринок недавно, зокрема, КП “Волиньприродресурс”, – йдеться в повідомленні Держгеонадр в п’ятницю.

За словами в.о. голови відомства Миколи Бояркіна, це дозволить поліпшити екологічну ситуацію на перспективних для видобутку бурштину територіях, загальна площа яких становить 380 тис. га і збільшити надходження до держбюджету.

Згідно з даними Держгеонадр, мова йде про три області України: Рівненську (Дубровицький, Рокитнівський, Сарненський, Володимирецький та Зарічненський райони), Житомирську (північно-західна частина Олевського району) та Волинську (частково Маневицький район). Станом на 1 січня 2016 року в державному балансі запасів “Янтар” враховувалися чотири родовища – Клесівське, Вільне, Володимирець-Східне та Золоте (Південно-Східна ділянка). Балансові запаси цих родовищ становлять по категорії С1 – 63,61 тонн, по категорії С2 – 162,87 тонн. Сумарний легальний видобуток бурштину за 2014 склав 2,61 тонни, за 2015 рік – 4,96 тонни.

“Офіційні цифри незначні в порівнянні з даними чорного ринку. За даними експертів, через нелегальний видобуток бурштину Україна недоотримує від 1,5 до 3 млрд грн”, – вказує держвідомство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua