0 800 307 555
0 800 307 555

Перевезення величезного радіотелескопу: дорого і складно (відео)


Перевезення величезного радіотелескопу: дорого і складно (відео)

Розібрати і пересунути гігантську антену – завдання не з простих.

У пустелі Нью-Мехіко розташований радіотелескоп VLA, або Надвелика антенна решітка. Він відрізняється від інших телескопів тим, що являє собою не єдину антену, а створений з 27 величезних радіоантен, які працюють разом, вивчаючи небо. Ці “тарілки” завбільшки 25 метрів в діаметрі і розташовані на землі у формі букви Y, займаючи загальну площу понад 50 км. І вони рухаються.

Вчені, що працюють на VLA, абсолютно в звичайному порядку регулярно переміщають антени, щоб змінити роздільну здатність решітки або сфокусувати її на певних частотах. Але розібрати і пересунути гігантську антену – завдання не з простих. Весь процес ви можете побачити на відео.

На об’єкті використовують гідравлічний підйомник, щоб взяти антену і перемістити її по рейках до нового пункту призначення. Різні колії встановлюють під кутом 90 градусів одна до одної, а підйомник спроектований так, щоб він міг підніматися від землі і повертати колеса в різні боки, щоб, досягнувши перехрестя, змінювати напрямок. Як тільки підйомник опиняється на позиції, антена встановлюється на бетонну платформу і починає роботу на новому місці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua