0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС скорочує залежність від російського газу


ЄС скорочує залежність від російського газу

Після всіх вжитих заходів і вивчених з досвіду уроків в енергопостачанні Євросоюзу можна бути більш спокійними в тому, що стосується залежності ЄС від поставок російського газу, вважає заступник голови Єврокомісії (ЄК) щодо Енергетичного союзу Марош Шефчович.

«Безпека енергопостачання важлива (для ЄС – ред.). Ситуація з цим покращилася в 22 країнах з 28-ми», – запевнив заступник голови Єврокомісії, відповідаючи на запитання, чи не турбує Брюссель те, що в нинішньому році в Євросоюзі закупили у Росії безпрецедентні обсяги газу.

Поліпшення безпеки енергопостачання відбулося, по-перше, завдяки
енергоефективності. Держави-члени витрачають менше енергії, ніж раніше. По-друге, стали більш значними обсяги відновлюваних видів енергії у особливо залежних від імпорту енергоносіїв країн. «І, по-третє, ще один важливий фактор: ми зробили висновки з попередніх подій, краще використовуючи інтерконектори з їх інверсійними можливостями», – пояснив Марош Шефчович на прес-конференції в середу в Брюсселі.

«Ми відстежуємо обсяги газу в сховищах і враховуємо проведені два роки тому стрес-тести з використання газу», – додав єврокомісар.

За його словами, ЄС сьогодні знаходиться в більш надійній ситуації, і становище на ринку більш сприятливе. Він дав позитивну оцінку стану Євросоюзу в цій галузі.

«У майбутньому експортери енергоносіїв до Європи повинні зрозуміти, що конкуренція буде жорсткою. Ми діємо на відкритому ринку. Ми хочемо справедливих і прозорих тарифів», – продовжив Марош Шефчович.

Він пообіцяв, що зусилля в галузі диверсифікації джерел енергії продовжаться. Будується «Південний коридор». «Я думаю, що до 2020 року ми будемо отримувати по ньому каспійський газ в Європі», – припустив заступник голови ЄК.

Марош Шефчович також нагадав про «східний» проект в Середземному морі. Крім того, ЄС скористається конкурентною боротьбою за ринки енергії між США та Австралією, розраховуючи отримати в результаті справедливі тарифи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua