0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні можуть змінити правила встановлення газових лічильників


В Україні можуть змінити правила встановлення газових лічильників

Українцям готують нові правила встановлення газових лічильників. Так, у Верховній Раді з’явився законопроект №5722, який передбачає кілька ключових нововведень:

  • загальнобудинковий лічильник газу повинен встановлюватися тільки за згодою всіх власників багатоповерхового будинку;
  • індивідуальні лічильники українці зможуть ставити за свої гроші в рахунок майбутньої оплати за газ;
  • постачальники не мають права припиняти подачу газу в багатоповерхівки, навіть якщо власники не дадуть згоди на встановлення лічильника.

У пояснювальній записці до документа автори вказують, що чинним законом “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” не визначено, які саме лічильники мають бути встановлені – загальнобудинкові або індивідуальні.

Як відзначають автори законопроекту, користуючись цим, комунальники почали масово встановлювати в багатоповерхівках загальнобудинкові лічильники замість індивідуальних. Вигода для постачальників газу очевидна – вони змушують людей платити з розрахунку загального споживання газу будинком, а не за той обсяг, який пішов в конкретну квартиру.

Більш того, компанії навіть не питають у мешканців, чи згодні вони встановлювати загальний лічильник. Якщо ж люди самі піднімають це питання і відмовляються від такого приладу обліку, комунальники просто шантажують їх відключенням газу.

Індивідуальний квартирний газовий лічильник під ключ (розробка проекту, обладнання, встановлення) коштує близько 3 – 4 тис. грн. При цьому, як заявляють експерти, дозволяє скоротити платіжки на 15 – 20%, а то і на третину.

Нагадаємо, експерти в сфері енергетики впевнені: в 2017-му має подорожчати газ. У діючому тарифі закладена вартість імпортного газу – 185 доларів за тисячу кубометрів, а в бюджеті на 2017 рік передбачено, що блакитне паливо для України подорожчає до 245 доларів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua