0 800 307 555
0 800 307 555

Українці зможуть заощадити на оплаті за опалення: названо спосіб


Українці зможуть заощадити на оплаті за опалення: названо спосіб

Для того, щоб заощадити на оплаті за опалення, потрібен не тільки будинковий лічильник споживання тепла: в цьому допоможуть також індивідуальний лічильник в квартирі і регулятор споживання теплової енергії.

Про це розповіла незалежний енергетичний експерт Марія Яковлєва.

“Потрібно ставити квартирний лічильник. Ви тоді б розуміли, скільки особисто споживаєте тепла в своїй квартирі, а скільки витрачається у внутрішньобудинкових мережах будинку, під’їздах, підвалі. Але це можливо зробити не у всіх будинках, а тільки в будинках з горизонтальною розводкою опалення. це переважно нові будинки. Старий житловий фонд має вертикальну розводку опалення, тому там не вийде встановити для кожної квартири окремий лічильник”, – сказала вона.

Як підкреслила енергетичний експерт, для власників квартир у старих будинках також є інструмент, який допоможе заощадити.

“Є вихід – розподільники на кожну батарею. Це невеликі прилади, які ви закріплюєте на кожну батарею, і вони рахують кількість тепла від кожної батареї. Потім ви це плюсуєте і отримуєте загальну кількість тепла. Потрібно організуватися з усіма своїми сусідами, всім будинком. Не можна індивідуально поставити, прийти до свого балансоутримувача – в ЖЕК, ОСББ або керуючої компанії – і сказати, що, мовляв, дивіться, я поставив розподільник, ви мене виключіть із загального списку, буду платити тільки за себе. Адже тоді компанія-балансоутримувач не зможе вам нарахувати той відсоток втрат тепла у внутрішньо будинкових мережах.

Якщо ж всі сусіди поставлять розподільник, і якщо встановлено лічильник в будинку, тоді є розуміння загального споживання тепла. Далі вони подають свої дані (скільки окремо спожили тепла). Різниця – це споживання у внутрішньобудинкових мережах, яке рівномірно розподіляється між усіма мешканцями до оплати”, – порадила Марія Яковлєва.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua