0 800 307 555
0 800 307 555

За день роботи в Польщі українцям платять 712 гривень


За день роботи в Польщі українцям платять 712 гривень

З січня в Польщі підняли зарплату для українців. Година роботи тепер коштує 13 злотих або 89 грн. За день роботи в середньому 712 гривень. Про це говорить Ельжбета Рафальська, міністр сім’ї, праці і соціальної політики Польщі.

“Та ситуація, яка склалася на ринку праці, свідчить про те, що в Польщі не вистачає робочих рук”, – зазначила Ельжбета.

З кінця минулого року істотно змінилася ситуація з виїздом українців. Раніше виїжджали поодинці. Тепер переїжджають цілими сім’ями. Жінкам пропонують готувати, доглядати за дітьми, працювати в лікарнях. Чоловікам – працювати на будівництві, на заводах зі збирання техніки і в теплицях.

“Зараз в Польщі отримую 15,6 тисяч гривень. Працюю тут вже 7 років. Ставлення до українців істотно змінилося, нас стали поважати. За свою зарплату можу зняти нормальне житло, одягнутися. В Україну відсилав раніше 5 тисяч гривень. З січня жінка і дочка переїхали до мене. Жінка влаштувалася в харчевні офіціанткою. Дочку віддали в україномовну школу”, – розповів Сергій Сікорський, який працює в теплицях.

Для тих, хто знає мову, працевлаштуватися легше і можна отримати більше. Поляки підтверджують українські дипломи лікарів, вчителів, інженерів.

Кількість українських заробітчан в Польщі зросла на третину. Зараз їх там більше мільйона. Торік дозволи на роботу отримали понад 100 тисяч українців. Їх приваблюють високою зарплатою і спрощеною візовою процедурою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua