0 800 307 555
0 800 307 555

Розенко про ситуацію з ФОПами: Такого хаосу немає ніде в світі


Розенко про ситуацію з ФОПами: Такого хаосу немає ніде в світі

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко вважає неприпустимою ситуацію, коли 50% громадян, які працюють, не платять податки або платять їх в неповному обсязі.

Про це повідомила прес-служба віце-прем’єр-міністра.

“В Україні невеликі податки, але їх повинні платити всі. І історії про “сплячих підприємців” ми повинні забути, як страшний сон. Такого хаосу немає ніде в світі. Жодна країна, де 50% громадян не платить податки, не стала процвітаючою”, – сказав він.

За словами Розенка, сьогодні в Україні одне з найбільших навантажень, в тому числі в Європі, на фонд оплати праці.

“Рік тому ми зменшили вдвічі ЄСВ, і фонд оплати праці в державі повинен зростати, оскільки навантаження зменшилося”, – зазначив віце-прем’єр-міністр.

Розенко зазначив, що саме легалізація економіки і заробітних плат є ключем для вирішення проблем дефіциту бюджету Пенсійного фонду.

“Адже ні підвищення пенсійного віку і страхового стажу, ні маніпуляції з формулами нарахування пенсій або їх обмеження, не нададуть такий обсяг ресурсу, як реальна легалізація економіки”, – підкреслив він.

“Звичайно, це непрості процеси, але ми до цього прийдемо. Тому зараз відбуваються болючі реформи, але ми повинні усвідомити, що в Україні є податкова система – досить ліберальна. Але ще раз підкреслюю: всі повинні платити податки. Інакше ми ніколи не будемо мати процвітаючої країни і великих пенсій”, – підсумував віце-прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 27 грудня президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства про працю фізичних осіб-підприємців.

Згідно з новими нормами, вже з 1 січня окремі категорії ФОП, зокрема другої і третьої груп, будуть змушені платити єдиний соціальний внесок 704 грн на місяць, навіть якщо тимчасово не мають ніякого прибутку.

Раніше ПП, коли в певному періоді мав прибуток, то платив 5% податок і єдиний соціальний внесок. Якщо ж руху коштів не було, то платити не було необхідності.

Тому багато підприємців тримали відкриті ФОПи, а платили податки тільки тоді, коли мали реальні доходи.

Нововведення ще до початку дії призвело до масового закриття ФОП людьми, які використовували їх постійно – так званих “сплячих ФОП”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua