0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні можуть "декомунізувати" 8 березня і 9 травня


В Україні можуть "декомунізувати" 8 березня і 9 травня

В Україні вже розроблено проект закону “Про державні свята в Україні”. Найближчим часом буде виставлятися на громадське обговорення цього питання.

Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Він зазначив, що у нас календар наповнений якимись новими українськими національними святами, а старі радянські свята все одно залишаються.

“Я думаю, що нам не варто говорити про таке державне свято, як 1 травня. Також поступово й точно треба переводити акцент з 9 травня на 8 травня. Також я переконаний, що не варто робити державним і святковим днем 8 березня. На державному рівні повинні відзначатися, напевно, тільки ті свята, які відзначають події, які були переломними, надзвичайно важливими для України як держави – День незалежності, День Конституції… а не якісь свята, які дісталися нам у спадок від радянського минулого”, – наголосив В’ятрович.

Він зазначив, що Україна спокійно позбулася 23 лютого, це свято вже майже зникло, і показником того є бізнес та комерція, які теж переорієнтувалися.

“Тобто 14 жовтня абсолютно поступово витісняє те, що стосувалося 23 лютого. З часом 14 жовтня повністю приживеться, і буде саме тим днем, в який ми будемо згадувати захисників України, захисників у широкому сенсі”, – підсумував директор Українського інституту національної пам’яті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua