Порошенко: "Північний потік - 2" містить політичні ризики


Порошенко: "Північний потік - 2" містить політичні ризики

Реалізація російського проекту газопроводу “Північний потік – 2” несе в собі політичні ризики.

Про це заявив президент України Петро Порошенко після зустрічі зі своїм фінським колегою Саулі Нііністе.

“Дуже важливе наше співробітництво в енергетичній сфері. … Говорячи про співпрацю в сфері енергетики, ми розраховуємо на принципову позицію Фінляндії щодо проекту “Північний потік – 2”. Так звана комерційна привабливість цього проекту містить низку політичних ризиків”, – заявив Порошенко.

За словами президента, Україна і Фінляндія також підписали сьогодні міжурядовий меморандум про співпрацю в сфері енергозбереження та підвищення енергоефективності.

Як зазначає прес-служба президента України, відповідно до положень документа, сторони будуть здійснювати обмін досвідом, інформацією та знаннями щодо державної підтримки, передових практик виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, забезпечення сталої роботи енергосистеми при збільшенні частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел.

“Сторони також будуть розробляти і впроваджувати спільні програми та проекти, надавати підтримку організаціям і компаніям двох країн щодо проведення спільних семінарів, курсів і зустрічей з тематики енергоефективності, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива”, – відзначили в прес-службі.

Проект “Північний потік – 2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Трубопровід планується побудувати поруч з “Північним потоком”.

Як заявляв заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв, капітальні витрати на “Північний потік-2” очікуються на рівні 8 мільярдів євро, однак разом з вартістю позик сума може досягти 9,9 мільярда євро. При цьому Росії доведеться самій заплатити за “Північний потік – 2”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування