0 800 307 555
0 800 307 555

Лукашенко доручив знайти альтернативу російській нафті


Лукашенко доручив знайти альтернативу російській нафті

Скорочення поставок російської нафти в Білорусь має бути заміщено альтернативними варіантами. Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко сьогодні, приймаючи з доповіддю віце-прем’єра Володимира Семашка.

“Ми домовлялися, що найближчим часом ви мені доповісте про ситуацію в нафтогазовому комплексі країни, особливо в зв’язку з поведінкою Росії. За нашими домовленостями і угодами, раніше укладеним, яка у нас обстановка? Ми нічого не приховуємо від людей. Приховувати, я думаю, не треба. Катастрофи немає, але скорочення поставок нафти від Російської Федерації має бути заміщено альтернативними варіантами”, – заявив глава держави. Він зазначив, що відповідні питання обговорювалися ще в кінці минулого року.

“І ми ці альтернативні варіанти не просто опрацьовували. Ми деякі випробували, випробували вже на практиці, доставляючи нафту з Чорного і Середземного морів на наші нафтопереробні заводи, щоб на практиці подивитися, як це буде виглядати економічно”, – сказав президент.

“Тому я хотів би почути, як тут йдуть справи. Як просувається переговорний процес сьогодні з Російською Федерацією і на перспективу, щоб визначитися, як нам діяти далі. Ну і по нафтовидобутку в Білорусі”, – додав глава держави.

Нагадаємо, що Росія заявляла про плани поставляти в 2016-2024 роках в Білорусь 24 млн тонн нафти на рік. Але в другій половині 2016 року обсяг поставок знизився. Глава Міненерго Росії Олександр Новак повідомляв, що зниження безмитних поставок нафти пов’язано з несплатою газу і недопоставками нафтопродуктів в Росію. Нафтогазова суперечка між Москвою і Мінськом почалася на початку 2016 року, коли влада Білорусі заявила про несправедливість ціни на російський газ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua