0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на нафту знижуються на тлі сумнівів у ефективності домовленостей ОПЕК


Ціни на нафту знижуються на тлі сумнівів у ефективності домовленостей ОПЕК

На світових торгах у вівторок, 17 січня, ціни на нафту демонструють від’ємну динаміку через сумніви інвесторів в ефективності глобального пакту про скорочення видобутку, незважаючи на готовність Саудівської Аравії суворо дотримуватися його умов.

Так, на ранкових торгах ф’ючерси на нафту сорту Brent опустилися на 0,52% – до $55,57 за барель.

Ф’ючерси на американську нафту WTI торгувалися біля позначки $52,30, на 0,13 відсотка нижче попереднього закриття.

За словами трейдерів, на стороні нафти тверда рішучість лідера ОПЕК Саудівської Аравії дотримуватися умов глобального нафтового пакту.

Члени Організації країн-нафтоекспортерів (ОПЕК) на початку грудня домовилися знизити виробництво на 1,2 мільйона барелів на добу до 32,5 мільйона барелів на добу заради відновлення балансу на світовому ринку та підтримки цін на сировину. До угоди, яка офіційно набрала чинності 1 січня, приєдналися і великі добувачі з-поза клубу, включаючи Росію. Втім, трейдери, як і раніше, сумніваються в готовності ОПЕК повною мірою дотримуватися угоди про скорочення видобутку.

Більше того, аналітики вважають, що рішення підтримати ціни на нафту за рахунок зниження виробництва може вдарити по попиту на сировину.

“Щоразу, коли ціни на нафту зростатимуть на $10 за барель, попит на сировину буде скорочуватися на 10 базисних пунктів. Консенсус-прогноз передбачає зростання попиту на 1,3 мільйона барелів на добу в 2017 році (проти 1,4 мільйона барелів на добу в 2016 році), але ми бачимо ризики знижувальної динаміки, позаяк зростання попиту в Китаї та Індії стає помірним”, – вважають аналітики AB Bernstein.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua