Підсумки 2016 року на вторинному ринку нерухомості Києва (інфографіка)


Підсумки 2016 року на вторинному ринку нерухомості Києва (інфографіка)

Незважаючи на незначне зростання ВВП України за підсумками 2016 р. в межах 2%, державний бюджет за доходами за цей же період виявився недовиконаним на 1,7%.

Відсутність будь-яких позитивних фундаментальних факторів на ринку нерухомості призвела до того, що в останньому місяці 2016 року цінова корекція істотно прискорилася. Так, у грудні 2016 р. медіанна ціна квартир на вторинному ринку Києва в доларовому еквіваленті впала на 4,2% і склала 1 138 дол. США/кв. м.

Такі результати дослідження ринку житлової нерухомості Києва за грудень 2016 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua.

Даний показник в категоріях однокімнатних квартир знизився на 3,3% до 1 063 дол. США/ кв. м. Двокімнатні квартири подешевшали на 3,5% – до 1 170 дол. США/ кв. м. Трикімнатні квартири впали в ціні на 4,2% – до 1 088 дол. США/кв. Медіанна ціна 4- і більше кімнатних квартир знизилася найбільш суттєво, на 7%, до 1514 дол. США/кв. м.

Обвал цін багатокімнатних квартир, в основному через відсутність відповідного попиту і високу вартість комунальних послуг, в останньому місяці минулого року був ще більш відчутним і досяг 7%.

Медіанна ціна пропозиції по районах Києва в грудні 2016 р. склала:

У грудні попит на житло в найнижчій ціновій категорії, до 30 000 дол. США, залишався найвищим – 49% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. На другому місці – квартири в діапазоні 50 000 – 70 000 з часткою запитів 23%. Попит на житло за ціною від 70 000 дол. США залишається невисокою – 15% запитів до бази даних порталу.

У найближчі місяці внаслідок слабкого попиту експерти порталу прогнозують збереження високих темпів зниження цінових показників на вторинному ринку Києва. Існуючий тренд може продемонструвати подолання психологічно значимої цінової позначки 1 000 дол. США/кв. м вже протягом першого півріччя.

“Незважаючи на певну стабілізацію економіки, поки відсутні ознаки її стійкого зростання, зберігаються високі локальні і глобальні політичні ризики, пов’язані з невизначеністю результатів виборів у країнах Європи, політикою нового керівництва США, а також ймовірністю позачергових виборів в Україні в разі загострення внутрішньополітичних конфліктів. Волатильність курсу національної валюти і її девальвація може збільшитися внаслідок запланованого урядом випуску держоблігацій на загальну суму до 148 млрд грн в рамках націоналізації Приватбанку. Як і раніше, присутня ймовірність активізації військового конфлікту на сході країни”, – запевняють експерти.

Як наслідок, за підсумками 2017 року вони прогнозують зниження цін на вторинному ринку нерухомості Києва в доларовому еквіваленті не менше 15%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua