Для виходу на рівень 90-х років Україні знадобиться 45 років — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для виходу на рівень 90-х років Україні знадобиться 45 років

Казна та Політика
16243
При нинішніх темпах реформ для виходу на рівень 90-х років українській економіці знадобиться 40-45 років.
Про це повідомили в Інституті економіки та прогнозування НАНУ.
Наголошується, що при зростанні ВВП на 3% за рік, рівня 1990-го року українська економіка досягне лише в 2033 році, трохи швидше це станеться при зростанні 4% – в 2029 році.
І навіть незважаючи на прогнозоване зростання, Україна буде в числі країн, які відстають, тому що темпи приросту ВВП країни значно нижчі, ніж у розвинених країнах, не кажучи про країни, де темпи економічного зростання перевищують 4%. Крім того, при катастрофічному падінні економіки у 2014-2015 роках, в Україні склалася модель відстаючого росту.
Зазначається, що навіть якщо буде орієнтація на сировинну економіку, це не допоможе стрімкому зростання, і навіть 4% підйому не вирішать проблем. Щоб домогтися хоч якихось результатів, Україні потрібно показувати зростання ВВП в 7-10% на рік.
Разом з цим, як зазначив голова Комітету економістів України Андрій Новак, в 2017 році наша країна буде жити за «абсолютно нереалістичним» бюджетом.
Торік доходи держбюджету склали близько 616 млрд грн, тоді як в бюджеті 2017 у видаткову частину уряд заклав майже 800 млрд грн. Тому, реальний дефіцит бюджету складе не 77 млрд грн, як заплановано, а понад 180 млрд грн.
Збільшення державного боргу, емісія гривні, а також девальвація нацвалюти (для досягнення інфляційного ефекту) спричинять регулярні перегляди бюджету і вихід основних макроекономічних параметрів далеко за рамки прогнозованих.
Також залишається під питанням, чи буде в таких умовах Міжнародний валютний фонд продовжувати співпрацю з нашою країною.
За словами екс-заступника глави Нацбанку Олександра Савченка, ймовірність отримання чергового фінансового траншу від МВФ в цьому році досить велика, бо наша країна виконала головні умови для отримання чергового траншу кредиту – націоналізувала «ПриватБанк» та прийняла збалансований бюджет з дефіцитом 3%.
«Тільки, очевидно, цей транш стане останнім. Але на зміну МВФ може прийти Америка — нова адміністрація США вже заявила про свої глобальні, навіть революційні зміни у підходах до допомоги через міжнародні фінансові організації і фонди», – сказав він.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас