0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ повідомили, в яких областях очікують зростання обсягів виробництва товарів і послуг в 2017 р.


НБУ повідомили, в яких областях очікують зростання обсягів виробництва товарів і послуг в 2017 р.

Український бізнес очікує збільшення обсягів виробництва товарів і послуг в 2017 році в основному в західних і центральних областях України, а також в Запорізькій області, свідчать результати опитування Національним банком України керівників підприємств, проведеного в четвертому кварталі 2016 року.

Як зазначається, з 14 областей, в яких очікується збільшення обсягів виробництва, найбільшого зростання очікують в Рівненській і Закарпатській.

Разом з тим, скорочення обсягів виробництва очікується в Харківській, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській та Чернігівській областях. У той же час, згідно з опитуванням, бізнес не чекає змін в Херсонській, Чернівецькій та Сумській областях.

Зростання економічної активності, за результатами опитування, очікують в 16 регіонах України (індекс ділових очікувань по країні – 108,7%). При цьому найвищі очікування – у опитаних в Тернопільській (128,7%) та Волинській (124,1%) областях. Спад економічної активності своїх підприємств прогнозують керівники Чернігівської, Херсонської, Харківської, Чернівецької та Рівненської областей.

Також Центробанк фіксує відновлення очікувань щодо скорочення кількості співробітників підприємств більшості видів економічної діяльності, особливо в сільському господарстві. Зростання чекають тільки в переробній промисловості і торгівлі.

“Відновилися очікування респондентів щодо зменшення кількості співробітників на своїх підприємствах на наступні 12 місяців. Баланс очікувань – “мінус” 4,3% (у третьому кварталі 2016 р – 0,9%), – констатує НБУ.

За його даними, керівники підприємств Сумської та Рівненської областей очікують скорочення співробітників. У той же час зростання прогнозується в семи регіонах України, з них найвищі очікування у Львівській та Закарпатській областях.

Згідно з інформацією НБУ, очікування щодо збільшення майбутніх витрат на оплату праці істотно посилилися: баланс відповідей – 71,7% (у третьому кварталі 2016 р – 56,2%). Найбільші очікування у підприємств переробної промисловості (82,1%), по регіонах – у підприємств Чернівецької, а також Хмельницької та Сумської областей (100% і по 94,7% відповідно). Найменші очікування – у підприємств будівництва (62,1%), по регіонах – у підприємств Вінницької та Івано-Франківської областей (50% і 54,5% відповідно).

Крім того, керівники підприємств другий квартал поспіль відзначають скорочення ресурсів виробничих потужностей: баланс оцінок знизився до 1,6% (кварталом раніше – 6,1%). До 50% збільшилася частка підприємств, які в разі збільшення попиту будуть працювати на межі своїх виробничих потужностей, до 24,2% – частка тих, які потребуватимуть залучення додаткових потужностей. При цьому Нацбанк додає, що представники бізнесу збільшили оцінки щодо зростання витрат на машини, обладнання та інвентар – баланс відповідей – 17,2% (11,5%). Керівники підприємств енерго- і водопостачання, транспорту і зв’язку прогнозують збільшення таких витрат найбільш впевнено. Разом з тим представники підприємств енерго- і водопостачання відзначають найбільші резерви виробничих потужностей. Вони також залишаються найбільш впевненими в зростанні обсягів іноземних інвестицій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua