Курс на 30? в Україні різко подорожчає долар, - експерт


Курс на 30? в Україні різко подорожчає долар, - експерт

Курс американської валюти може піднятися до 29 гривень і вище, проте до кінця року гривня стабілізується.

Січень і лютий – найскладніші місяці для національної валюти, і в цей період можна очікувати “піку” падіння гривні. Після цього курс стабілізується, однак в перші місяці 2017 року, за прогнозами керівника аналітичного відділу Concorde Capital Олександра Паращія, долар може обійтися українцям в 28,5 – 29 гривень.

У лютому на курс гривні вплине необхідність закуповувати енергоресурси за кордоном і кон’юнктура на зовнішніх ринках. Як зазначає керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, в лютому через затяжні вихідні в Китаї (китайський Новий рік настане 28 січня і буде відзначатися 15 днів) відбувається спад на ринках руди і сталі, яку експортує Україна.

“Можливий сезонний сплеск в лютому, як це було в попередні три роки. Тоді можна чекати піку – курс може бути 28,5 і навіть 29 гривень і вище. Але це буде короткочасне явище. Сподіваюся, в лютому ми отримаємо транш від МВФ, який позитивно вплине на курс. Ми знаємо, коли МВФ надає нам кредит, курсові очікування змінюються і гривня зміцнюється”, – розповідає Олександр Паращій.

При цьому до кінця 2017 року, згідно з прогнозом Concorde Capital, долар в Україні коштуватиме 28,5 гривні, а в середньому по року – 28 гривень.

“Після лютого гривня зміцниться і буде плавно йти до позначки 28,5 гривні до кінця року. Очевидно, на курс вплинуть новини про наступні транші МВФ. 17 лютого має бути суд по “кредиту Януковича”, там можуть бути негативні сюрпризи. Ще один серйозний фактор – результати судових розглядів “Нафтогазу” і “Газпрому” (буде в першому півріччі)”, – пояснює Олександр Паращій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Курс на 30? в Україні різко подорожчає долар, - експерт» на Finance.ua - 5.0
В Контексті Finance.ua