0 800 307 555
0 800 307 555

У Німеччині схвалено законопроект про рівність зарплат чоловіків і жінок


У Німеччині схвалено законопроект про рівність зарплат чоловіків і жінок

Уряд Німеччини схвалив законопроект про рівність зарплат чоловіків і жінок, великі компанії будуть зобов’язані проводити регулярні перевірки на відповідність цьому закону.

Як заявила міністр у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок та молоді Мануела Швезіг, не можна більше задовольнятися станом речей, при якому жінки заробляють на 21% менше чоловіків, виконуючи аналогічну роботу. Конституція вимагає рівноправності між чоловіками і жінками – подібну рівноправність має бути відновлено і при нарахуванні зарплат, сказала вона.

Відповідно до нового законопроекту, співробітники компаній, штат яких перевищує 200 осіб, отримають право знати розмір зарплати колег протилежної статі, які займають аналогічну посаду. Організації з кількістю співробітників понад 500 осіб зобов’язані будуть повідомляти про кроки щодо вирівнювання зарплат чоловіків і жінок. Великі фірми повинні будуть регулярно перевіряти, чи зберігається принцип рівності зарплат у співробітників.

Схвалений урядом законопроект повинен тепер надійти на розгляд до Бундестагу.
Забезпечення рівності зарплат чоловіків і жінок було одним з пунктів коаліційної угоди, підписаної блоком консервативних партій ХДС/ХСС і СДПН після минулих виборів до парламенту. Однак партнерам по правлячій в ФРН коаліції знадобилося кілька років, щоб домовитися з цього питання.

Новий законопроект викликав невдоволення роботодавців, зате його вітали німецькі профспілки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua