0 800 307 555
0 800 307 555

Гліб Сегіда: судовий збір-2017, скільки платити і як це позначиться на системі?


Гліб Сегіда: судовий збір-2017, скільки платити і як це позначиться на системі?

У порівнянні з початком минулого року ставки судового збору зросли лише на 16%, а не вдвічі, як розмір мінімальної зарплати. Чому так сталося і скільки тепер доведеться платити українцям за бажання розгляду спору в суді.

Через нещодавні зміни, відповідно до частини 1 Закону україни «Про судовий збір» судовий збір справляється у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Раніше ставка збору була прив’язана до мінімальної заробітної плати, але оскільки з початку 2017 рік мінімальна заробітна плата збільшується відразу до 3200 гривень, таке збільшення спричинило б і подвійне підвищення розцінок на подачу судових позовів. Тому щоб уникнути соціального напруження і подорожчання судових витрат для громадян і юридичних осіб, держава вирішила прив’язати розрахунок до прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нагадаю, прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень, тоді як мінімальна заробітна плата на 1 січня 2016 року становила 1378 гривень.

Таким чином, нічого нового в такому підвищенні ставки збору нема. Мінімальна зарплата в Україні зростала майже кожен рік, а за нею і витрати на судовий збір.

Тому збільшення судового збору не сильно вплине на кількість позовів в українські суди, оскільки досвід минулих років не вказував на кореляцію між розмірами зборів і числом звернень в суди.

А от надходження в бюджет від платежів за подачу позовів, звісно, зростуть.

Гліб Сегіда, керуючий партнер юридичної фірми Pravovest

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
В Контексті Finance.ua