Нацбанк протестував новий вид інтервенцій


Нацбанк протестував новий вид інтервенцій

Національний банк всього один раз проводив новий вид валютних інтервенцій.

На початку листопада 2016-го Нацбанк переглянув правила роботи міжбанку і вирішив проводити валютні інтервенції в новому форматі – із запитом кращого курсу. Але з тих пір НБУ лише одного разу намагався провести таку інтервенцію.

“Національний банк проводив валютну інтервенцію в формі запиту щодо найкращого курсу один раз – 29 грудня 2016 року”, – заявили в прес-службі НБУ.

Ця спроба не була результативною. “НБУ вийшов на ринок для згладжування надмірних коливань курсу гривні протягом того дня. Але ніякої угоди укладено не було, оскільки самого факту появи на ринку НБУ з пропозицією валюти виявилося досить для того, щоб волатильність ринкових котирувань зменшилася”, – повідомили в НБУ .

В той же день, 29 грудня, НБУ провів звичайний аукціон серед усіх банків – продав банкам $59,1 млн доларів за попиту в $87,4 млн, і обіцявши продати до $100 млн.

Згідно з постановою № 397, сутність інтервенції за найкращим курсом проста: НБУ запитує ціну на купівлю і продаж іноземної валюти у 20 банків з найбільшими обсягами купівлі-продажу валюти за попередній квартал, після чого проводить валютні операції з банками, які запропонували найкращий курс.

1 листопада НБУ вибрав 20 банків для таких інтервенцій в IV кварталі 2016 року. На початку 2017 року НБУ змінив критерії і змінив список топ-20 банків.

У порівнянні зі списком банків на IV квартал 2016 року, в новому списку відсутні Банк 3/4, “Альянс”, “Глобус”, Платинум Банк. Але з’явилися ВТБ Банк, ІНГ Банк Україна, Прокредит Банк, Укргазбанк.

Втримали позиції: Альфа-банк, Банк інвестицій і заощаджень, Діамантбанк, Креді Агріколь Банк, ОТП Банк, Ощадбанк, ПриватБанк, банк “Південний”, Промінвестбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Сбербанк, Сітібанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua