Частка нових російських автобусів ПАЗ на українському ринку за 2016 р зросла до 31%


Частка нових російських автобусів ПАЗ на українському ринку за 2016 р зросла до 31%

Продажі нових автобусів в Україні в 2016 році зросли вдвічі в порівнянні з 2015 роком – до 1293 од., повідомила асоціація “Укравтопром”.

Згідно з повідомленням на сайті асоціації в п’ятницю, при цьому лідером продажів в Україні стали російські автобуси ПАЗ (випускає Павловський автобусний завод групи “ГАЗ” – ред.), яких продано 401 од. – В 11 разів більше, ніж роком раніше, тобто частка ПАЗ на українському ринку нових автобусів за рік зросла з 5,8% до 31%.

Друге місце по продажах в Україні зайняли автобуси Ataman (виробництва ПАТ “Черкаський автобус” – ред.), яких зареєстровано 257 од. (На 80% більше). У 2015 році цей бренд також займав другий рядок з продажем 143 автобусів.

Автобуси “Рута” (випускає Часовоярский автобусний завод на шасі ГАЗелі – ред.), продажі яких лідирували в 2015 році, зайняли третю сходинку рейтингу, а їх продажі впали на 10,6%, до 144 од.

Значно (в 7,4 рази) зросли продажі в Україні автобусів “Богдан” – до 111 од., що дозволило їм вийти на четверте місце в продажах, і наростити частку з 2,3% в 2015 році до 8,6% за підсумками минулого року.

Продажі автобусів “Еталон” скоротилися на 4,7% – до 82 од., автобусів I-VAN (виробляє корпорація “УкрАВТО” – ред.) зросли на 13% – до 52 од.

В першу десятку продажів увійшли також російські ГАЗ (42 од., На 38% менше), УАЗ (36 од., В 3,6 рази більше) і білоруські МАЗ (34 од., В 2,6 рази більше), а замикають десятку автобуси Mercedes-Benz, яких продано 32 од. (У вісім разів більше).

Асоціація також інформує, що в грудні 2016 року в Україні продано 195 автобусів, що в 2,3 рази перевищило показник грудня-2015 року, при цьому російський ПАЗ став лідером продажів з часткою 32,3%: їх продано 63 од. (В 6,3 рази більше).

Друга позиція з часткою 21% – у автобусів “Богдан”, яких зареєстровано 41 од., тоді як в грудні 2015 роки не було продано жодного автобуса цієї марки.

Продажі автобусів Ataman в грудні скоротилися на третину – до 22 од., але вийшли на третю сходинку рейтингу.

Як повідомлялося, лідерство автобусів ПАЗ на українському ринку в першу чергу забезпечено за рахунок більш низької ціни в порівнянні з вітчизняною технікою.

Асоціація “Укравтопром”, яка об’єднує українських виробників автотранспортних засобів, подала скаргу в Мінекономрозвитку і торгівлі України на дискримінаційні дії російської групи “ГАЗ” на українському ринку автобусів, і сподівається на порушення найближчим часом антісубсідіарного розслідування.

На думку заявників, Група “ГАЗ” активно працює на українському ринку за рахунок субсидій з центрального бюджету РФ і різних форм недобросовісної конкуренції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua