Китай у 2017 році обмежить субсидії на електромобілі


Китай у 2017 році обмежить субсидії на електромобілі

Міністерство фінансів КНР оголосило про скорочення на 20 відсотків субсидій при купівлі гібридних та електромобілів.

Китайський уряд зменшить у 2017 році підтримку продажів електромобілів та гібридних авто. Першим кроком, як оголосило в п’ятницю, 30 грудня, міністерство фінансів КНР, буде скорочення на 20 відсотків субсидій на купівлю таких автомобілів.

Ще більше будуть зменшені субсидії при купівлі автобусів з електричними та гібридними двигунами. Якщо раніше держава максимально покривала до 600 тисяч юанів (82 200 євро) вартості таких автобусів, то з нового року ця допомога буде зменшена вдвічі. Також будуть обмежені субсидії, які можуть надавати на купівлю електромобілів та гібридних авто місцеві органи влади, – вони не повинні перевищувати 50 відсотків допомоги від центрального уряду.

У 2015 році Китай витратив на підтримку продажів екологічних автомобілів у перерахунку 4,3 мільярда євро, і ця кампанія була успішною: продажі електромобілів та гібридних авто зросили вчетверо. У 2016 році продажі зросли ще на 60 відсотків. Лідерами цього ринку у країні є китайські автобудівники BAIC та BYD.

Мета скорочення – відучити автовиробників від дотацій. Також були виявлені факти обману з боку компаній та маніпуляції даними з метою отримання державних коштів. У таких діях підозрюють 25 компаній.

Нагадаємо, що у квітні 2016 року уряд ФРН вирішив збільшити попит на електромобілі за допомогою спеціальної програми преміювання покупців електрокарів, участь у якій погодились взяти провідні автовиробники Німеччини. Покупці електроавтомобілів отримуватимуть премію у 4 тисячі євро, гібридних авто – 3 тисячі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua